Luďku, samozřejmě těch raket připadá v úvahu celá řada ... z řady Organix je lehčí 7 jasný tip, 8 rovněž, V1 MP i V1 Pro také ... Těžko jednu vybrat takto "od stolu", nicméně Organix 7 295 gr bych Vám určitě nerozmlouval, spíše naopak!
Jak na to?
Chcete přidat Váš příspěvek? Rolujte dolů po této stránce, formulář tam najdete! Fantazii se meze nekladou, můžete se ptát, můžete nás chválit ... pokud si chcete stěžovat, lépe to napsat mailem, ať to nikdo další nevidí ...
DISKUSNÍ FÓRUM
———
Děkuju za odpověď,přesto ještě - pokud jsem vyznavačem spíše agresivní hry od zadu,ale na druhé straně stále preferuju mít kontrolu nad úderama a provádět je technicky správně tak je asi vhodná varianta raketa 16x19,ale spíše užší rám s hlavou 98 a ra okolo 66(cca)?
———
Dobrý den
Jěště bych se tady rád zeptal na jednu věc - opravdu je tak znatelný rozdíl mezi výpletem 16x19 a 18x20?Mám si myslet,že při hraní s raketou 18x20 mi to bude najednou létat o poznání pomaleji nebo nedám míči takovou rotaci?A naopak s raketou 16x19 nebudu mít takovou kontrolu?Myslím tím s raketama od stejného výrobce a stejný model.Hraju jak jsem psal níže v sezoně tak 3-4x asi 6 let,myslím na celkem slušné klubové úrovni,ale nevím zda jsem schopný při testu takových raket poznat rozdíl během pár hodin co je budu na zkoušku mít.Vždy jsem hrál s výpletem 16x19 nebo teď 16x20.Raketa s 16x20 mi sedí víc,ale je to hlavně tím,že jsou to jiné modely - vel.hlavy,váha vyvážení,pružnost atd.Nyní koukám po nové raketě a padli mi do oka modely s výpletem 18x20 a trochu se bojím abych při dlouhodobém hraní nepocítil výše psané nevýhody resp.výhody,které se při těchto vyplétacích vzorech udávají.Děkuji předem všem za radu či zkušenost
———
Luky, trochu to poznat je. Rozdíl poznáte ne během pár hodin, ale hned. Ten rozdíl není extra dramatický, ale rozdíl to je. Dá se kompenzovat snížením napětí strun u rámu 18/20 cca o 1-1,5 kg. Nicméně - jak píšete - rám se musí posuzovat komplexně, vyplétací schéma je sice podstatný parametr, ale ne jediný. Takže opět klasický závěr - jedině to zkusit!
———
Tenisu zdar.
Mám prosbu o pomoc při užším výběru. Rád bych si zakoupil raketu Tecnifibre T Fight 295 MP ATP. Hraji rekreačně v průměru 2x tydně a mám asi 9 let starou raketu také Tecnifibre. Jsme s ní spokojen, ale vývoj jde kupředu a loket stárne:-). Nechce se mi měnit značku,protože jsem s Tecnifibre spokojen, a je tolik zanček a modelů, že jde z toho hlava kolem. Parametrově je T Fight 295 MP stejná jako má současná raketa(295g,685mm,bal.325mm), jen u té staré mám větší hlavu 660cm2. T Fight 295 MP mi padla do oka, ale připadá trošíčku komerční raketa(myslím popis nejžádanější, víceúčelová atd). Myslíte, že by mi nevadily parametry např rakety T Fight 305, nebo 320, když mají užší rám. Nezmění užší rám výrazně již naučené údery.atd? Hraji asi 10 let, váha 95 kg, výška 178. Vím, že je těžké takto poradit ,ale pokuste se prosím poradit dle svých zkušeností a cítění. Alespoň váš názor. děkuji moc a přeji mnoho zdaru Hubert
———
Huberte, popisu se nebojte, podle mě je 295 MP nejlepší raketa ze současné kolekce TF ! Model 305 svými parametry řekněme připadá v úvahu, 320 už pro Vás jako nezávodního hráče ne, to je ryze turnajový model. U té 305 je hlava ještě menší než u 295 MP, počítejte také s tím, že 10 g je znát ... Pokud bych měl na jednu ukázat a vybrat, potvrdil bych Vaši volbu a doporučil T-Fight 295 MP. Zdravím Honza.
———
Honzo díky moc za radu. Jsem rád, že jste mě podpořil při výběru a půjdu do 295 MP. Už se na ní moc těším. Hubert
———
Huberte, na základě naší diskuze jsem upravil cenu, nová lepší již svítí na našem webu ... stejně jako skoro všechny rakety Tecnifibre i tuto máme skladem ...
———
... a ještě u ní, Honzo, opravte v tabulce parametrů šířku rámu :-)
S přáním dobrého dne,
L.
———
Dobrý den
Chtěl bych se zeptat jestli je potřeba nebo prostě jen lepší,nechat vyplétat na zimu do přetlakové haly na jiné napětí než obvykle.V zimě hraju jen 1xtýdně,v létě 3-4x.Děkuju za odpověd
———
Na zimu se obvykle plete stejně nebo o fous méně. Ne proto, že hrajete v přetlakové hale, ale proto, že v hale je většinou chladněji, často dost vlhký dvorec a tím po chvíli hraní těžší míče ... a víc razance se potom hodí. Máte-li to štěstí, že hrajete v perfektně vytopené hale s dvorcem stejným jako v létě, netřeba měnit nic.
———
Zdravím,
v poslední době mi často křupe v kotníku a trošku mě pobolívá . Nemáte prosím někdo zkušenost s kotníkovou ortézou vhodnou pro tenis? Moc děkuji za případné rady .
David
———
Zdravím. Doporučuji značky McDavid, Donjoy a z českých pak Ortiku. V kolekci výrobců pak budete dále vybírat mezi více modely. Od podpůrných stahovaček až po ortézy, více či méně imobilizující kloub. Proto je nutné zvážit stupeň zranění, či poškození kloubních vazů. Celé problematika používání ortéz je ale na delší debatu.
———
Myslel jsem radu od někoho , kdo má podobný problém a nějaký konkrétní model ortézy na to vyzkoušel , ale i tak děkuju moc za odpověď . Zašel bych s tím i k doktorovi ,ať něco doporučí ,ale mám trochu obavu , že mi ten tenis zatrhne . Je to za těch pár let už nedílná součást života.
———
:-) Ale ano - mám podobný problém. Kotníky mám po mnohočetných výronech, ortéz jsem používal mnoho, navíc pracuji v oblasti urgentní medicíny. Právě proto vím, že jednoduchá rada typu "kupte si tady tuto" a pomůže vám, prostě neexistuje. V případě zdravotních problémů se vždy musí problém řešit komplexně. Jste po úraze, nebo máte potíže únavové? Máte v pořádku klenbu nohy? Divili byste se, kolika lidem odstranily potíže s kotníky, koleny, zády, kvalitní ortopedické vložky. Nicméně obecně mohu doporučit: 1. podpůrná ortéza pro lehčí zranění a únavové potíže https://www.mcdavid.cz/mcdavid-orteza-na-kotnik-430r/ 2. Pro středně těžké výrony a instabilitu https://www.mcdavid.cz/mcdavid-kotnikova-orteza-s-prezkou-195r/ 3. Těžké výrony, stavy po operacích a těžších úrazech hlezna: https://www.mcdavid.cz/orteza-na-kotnik-mcdavid-ankle-x-189r/. Téměř každý výrobce má v sortimentu stejně strukturované typy ortéz. Mějte se :-)
———
Tomáši, děkuji za fundovanou odpověď .... Já mám problémů sice dost, ale naštěstí ne s kotníkem, takže poradit bych stejně nedovedl, tato zkušenost mě (zatím) míjí. Oběma přeji hlavně rychlé uzdravení! H
———
děkuji za cenné rady a odkazy.Tady to forum je opravdu moc dobrá věc.
David
———
Dobrý den,
jaké jsou výrobní tolerance raket (hmotnost, vyvážení, tuhost rámu apod.) pro jednotlivé značky (Wilson, Babolat, Volkl, Head? S tím souvisí, jaké odchylky při koupi více kusů lze ještě akceptovat? Je výrobní přesnost předností některé z výše uvedených značek?
Děkuji za odpovědi.
———
Dobrý den Stando,
žádná psaná pravidla pro toto neexistují, alespoň já o žádných nevím. Dobrá zpráva je, že v poslední době je situace mnohem lepší než dříve. Z mé praxe vím, že většinou se rakety liší o nějakých +/- 3gr, není problém ze 3 kusů najít dvě úplně stejné. Jediné pravidlo, kterého bych se držel, je kupovat ty rakety najednou. Už jsem vícekrát řešil situaci, kdy zákazník koupil jednu, za půl roku druhou a rozdíl byl značný. Možná existují nějaké výrobní série .... nevím, ale je to tak. Samozřejmě pokud je tento požadavek, jsem schopen dodat rakety co do hmotnosti úplně stejné.
Mezi výrobci bych rozdíl neviděl, jsou na tom podobně. Jediná výjimka je Pacific, který u svých top modelů zaručuje tzv. Zero tolerance, tedy rakety jsou jedna jako druhá.
Ohledně tuhosti jsem srovnání nidky neřešil, na to je potřeba diagnostika a tu nemám. To už jsme ale na dost vysokém levelu, řekl bych, že pro 99% hráčů nemá význam to řešit, rozdíl nepoznají.
———
Dobrý den Honzo,
děkuji za odpověď. Je zvláštní, že určitá akceptovatelná odchylka u světoznámých značek neexistuje. Člověk si koupí raketu s vědomím 300 g nebo si půjčí testovačku o stejné hmotnosti a pak mu je dodána nová výrazně jiná. Já např. narazil na dvě nové rakety lišící se o 9 g... Ale jak říkáte, byly každá pravděpodobně z jiné série. Pokud si ale bez ověření parametrů rakety koupíte, nemáte se o co při následné reklamaci opřít.
Nicméně je potěšitelné, že existují prodejci, kteří jsou schopni vše ověřit a dodat rakety téměř identické.
———
Přidat nový příspěvekNově přidané zboží
—————
—————
—————
—————